Tül peruk korede geliştirilmiş olup saç tellerinin tülün üzerine tek tek işlenmesiyle ve aynı zamanda gözenekleri sayesinde saçın hava ve su geçirgenliğinin artmasını sağlayan, son yıllarda en çok tercih edilen peruklardır.

Tül Peruk Nedir


Tül son zamanlarda, peruk, bıyık ve sakal gibi ürünlerde üretilmeye başlanan temel bir malzemedir. Özellikle sinema ve tiyatro endüstrisinde gerçek saç perukları için kullanılır. Saçın tek tek işlendiği tülde saç derisi saç içinden görünür. Böylece saç, sanki doğrudan kendi saç derisinden geliyormuş gibi özellikle doğal ve gerçek bir görünüme sahip olursunuz. Kağıt inceliğindeki gözenekli tül yüzey büyüteçle bile ciltte neredeyse hiç belli olmaz ve peruğunuzun doğal saçınızmış gibi görünmesini sağlar.

Tül Peruk Nasıl Kesilir?


Peruğunuzun tülünü doğru bir şekilde kesmek, onu tespit edilemez hale getirmek çok önemlidir. Peruğunuzla gerçek saçınız arasındaki sınırı gizleyen çok hafif bir tül tabanı vardır.  Çok ince, saç derisinin nefes almasını sağlar ve ihtiyaçlarınıza göre keserek peruğunuzu ölçüye göre ayarlamanızı sağlar.

Tül Peruk Nasıl Kesilir

  • Peruğunuzun tülünü kesmek için önce peruğunuzu başınızın üstüne koyarak saçı iğnelerle geriye doğru tutarak başlayın.
  • Bu, yanlışlıkla fitilleri kesmenizi önleyecektir. Sonra sivri uçlu keskin makaslar işe başlayınız. Dikkat, tüle zarar vermemek için bunların keskinleştirilmesi gerekir.
  • Merkezden başlayıp şakaklara doğru (peruğunuzun doğal şeklini takip ederek) alnınızda çıkıntı yapan tülü kesin.
  • İki ile üç milimetre kadar kenar boşluğu bırakmayı unutmayın: bu peruğunuzu kamufle edecektir.
  • Doğal etkiyi artırmak için düz kesmeyin, küçük zikzak hareketleri yaparak doğal görünüm sağlarsınız. Eğer keserken tereddüt ederseniz, gerekenden biraz daha fazla kenar boşluğu bırakarak başlayın ve ardından ayarlayın.Tülün Kullanıldığı Peruk Türleri

  1. Doğal saçtan yapılan peruklarda.
  2. Fiber malzemeden yapılan peruklarda.
  3. Sentetik malzemeden yapılan peruklarda.

Tül peruk modelleri için Tül Peruk kategorimizi inceleyebilirsiniz.